Баня чи сауна?

Баня фінською - Suomalainen sauna

А отже, баня та сауна - одне і теж саме.

Відтак, відвідування сауни-бані - невід'ємна частина життя людини, що стежить за станом здоров'я і зовнішності. Баня, вона ж - сауна, - ефективний засіб очищення і оздоровлення організму, за допомогою якого можна відновити втрачені сили і, особливо, енергію. Баня гартує організм, підвищує імунітет та стійкість до захворювань. Звільняє від поту і бруду, стимулює кровообіг, тонізує м'язи.

Особливо позитивного ефекту можливо досягти в парній, повітря якої при помірних температурах зволожується відповідними настоями і відварами (евкаліпту, кропиви, ромашки, м'яти, берези, дуба) з потужним інгаляторним ефектом.

Типи саун (бань)

Сауна "Сухого повiтря". Вигадка 20-го столiття, часто помилково iменована "Фiнською". Проте, звичайна фiнська сауна мало вiдрiзняється вiд росiйської банi.

Нормальна, корисна для тiла температура у банi "сухого повiтря" 55 - 65 С, умовно корисна до 80C, i небезпечна - бiльше 90С. Традицiйна вологiсть менша 10 %. Однак ця температура (55-65С) хоч i корисна, проте - мало помiтна для здорового органiзму. Тому нашi земляки надають перевагу режиму "сауна-спорт" i навiть "сауна-синiй спорт" або "камiкадзе": температурний режим 100 - 140С при 0% вологостi. Проте, сухе повiтря такої температури чинить з легенями теж саме, що цигарка з легенями курця...