Отримуйте задоволення від сауни

Відведіть для сауни достатньо часу. Відвідання сауни не означає вибратись на найвищу сходинку і добре пропотіти, це багатоступінчастий ритуал. При дотриманні наступних порад, лазня не тільки підбадьорить вас, а й принесе неймовірне задоволення.

 Спочатку сходіть в душ. Автор цього правила, напевно, мав на увазі загальну банну гігієну. Тому порада слушна. Але є й інша причина, чому добре сходити в душ, або влітку скупатися. У спекотну сауну приємніше йти, коли шкіра мокра. Є, однак, багато людей, які тримаються абсолютно протилежної думки і ходять у сауну сухими, щоб краще відчувати і навіть бачити, як виступає піт. Значить, є дві школи: мокрокожих і сухокожих. А якщо між їх прихильниками виникає суперечка, то намагатися помирити їх марно.

 На полиці добре сидіти на підкладці. Правила це радять, знову ж, через гігієну. Підкладку добре використовувати й тому, що у спекотній сауні полиці іноді нестерпно гарячі. Достатня температура у сауні 60-75 °C (але не більше 85 °C). Вологість можна збільшувати, підкидаючи воду на каміння. Добре знати і те, що на полиці знаходяться до тих пір, поки отримуєш від цього задоволення. Змагатися у тому, хто витримає більший жар, шкідливо для здоров'я і недоречно.

 У сауні потрібно потіти! Але багато відвідувачів саун мало що знають про потіння. Тому багато хто починає абсолютно неправильно: вилізши на полицю, відразу кидають на гарячі камені два або три ковша води. Це веде до раптового тепловому шоку, удару на шкіру, що паралізує нормальну діяльність потових залоз. Щоб як слід спітніти, потрібен час. Для виділення поту парильнику, який сидить на полиці у стані спокою, потрібно підвищити температуру тіла на кілька градусів, ніби штучно викликаючи в собі жар. Часу для цього потрібно 8-12 хвилин в залежності від індивідуальної здатності до виділення поту. Підвищення температури сауни не прискорює початок виділення поту; в цьому відношенні 60-градусна сауна не поступається 80-градусній. В дуже спекотній та сухій лазні піт сохне відразу після виділення на шкірі.

 Продовжуйте підкидати воду і починайте паритися віником. Надзадоволення від користування віником ви відчуєте в парилці в момент, коли досягнете межі потіння.

 Різкий перехід з жаркої сауни на холод не рекомендується. Зауважте: «різкий перехід»! Для адаптації просто потрібен певний час, щоб пристосуватися, от і все. А так, прохолода і відпочинок - невід'ємна частина саун.

 Перед миттям грійтесь, а після миття можете ще сходити в парну. Ця порада містить явний натяк на те, що настав час переходити до миття, що становить обов'язкову частину банної процедури. Дослідники підрахували, що раніше в саунах чи банях витрачали тільки дві три літри води на людину. Тепер усе змінилося. Води витрачають рясно, а мила набагато більше потрібного. І менше вистачило б, так як ґрунтовне потіння відкриває пори шкіри і видаляє з них жир, бактерії та інший бруд. Після того як пропотіли, добре промийте себе водою.

 Чергування парилки і охолодження можна повторювати за власним смаком. Після миття і купання в слід прийняти порцію залишкової пари невисокої температури. Скільки разів прийнято паритись? Скільки хочеться! Досить і одного разу, якщо так здається. У стандартних правила говорять про три рази, що здається середнім і помірним числом. На закінчення ополіскуються свіжою водою.

 Потім відпочиньте і випийте що-небудь освіжаюче. Одягайтеся тільки після повного припинення потіння. Після лазні нікуди поспішати. Одяг теж може почекати. Перед лазнею і під час неї слід уникати алкоголю і рясної їжі. До спільного проведення часу після лазні підходять легкі закуски і прохолодні напої.