Помилки, які знищують користь лазні

Багато людей відвідують сауну або лазню не стільки в цілях оздоровлення, скільки в цілях відпочинку і веселого проведення часу. І дуже часто здійснювані дії не лише знищують всю користь, яку приносить паріння, але призводять до додаткових проблем.
Отже, чого не варто робити в лазні:
- Приймати алкоголь, хоч він і приємно прикрашає дозвілля. Навантаження на серце зростає у багато разів. Задоволення стає екстремальним, що незрідка закінчується серцевим нападом.
- Пити холодні напої, оскільки вони уповільнюють потовиділення. Краще всього віддати перевагу теплому чаю.
-Багато їсти, оскільки в лазні кров відходить від внутрішніх органів до шкірних покривів, а для перетравлювання їжі необхідний зворотній процес. Лазня буде не в радість, тягар в шлунку обтяжуватиме.
- Відвідувати лазню, якщо твоє самопочуття залишає бажати кращого. Особливо, якщо нездужання супроводжується підвищеною температурою тіла. Зневага цим може закінчитися різноманітними ускладненнями.
- Фізично перевантажуватися. Навантаження на серце дуже високе. Тому розслабся і отримуй задоволення.
- Різко навантажувати свій організм в лазні, якщо ти новачок або давно не відвідував парну. Відпочивай більше. - Змагатися з друзями хто більше часу проведе в парній кімнаті. Це нерозумно. Слухай лише свій організм. Теж саме стосується купання в крижаній воді.
- Сидіти на нижній, найхолоднішій лаві, щоб пробути в парній кімнаті якнайдовше. Показові виступи в лазні недоречні.
- Перестаратися з поливанням води на камені кам'янки. Від цього повітря в лазні стає важким і «обпалюючим». Оптимальна кількість однієї порції 100-200 мл. Вода не має бути холодною.

                      
- Замочувати віник в окропі - більшість листя опаде на підлогу.
- Сидіти на верхній полиці, звісивши ноги вниз, а голову тримаючи під стелею. Різниця температури голови-ноги може досягати 30 градусів, а більше тепла потрібно ногам. По можливості прийми горизонтальне положення.
- Митися з милом до відвідин парної. Знежирена шкіра погано переносить високу температуру і легше піддається опікам.
- Обмежуватися лише контрастними процедурами, прагнучи почастіше заходити в парну. Тривалість відпочинку повинна перевершувати час перебування в парній, як мінімум, в два рази.
Надіюсь, такі прості поради допоможуть Вам сповна насолодитися банною атмосферою і принесуть заряд бадьорості та енергії.