Баня і вагітність: за і проти

У часи Русі лазня вважалася майже святим місцем, тут не тільки парилися і лікувалися від усіх хвороб, а й у прямому значенні цих слів, народжувалися на світ!

У 21 столітті здоров'я жінок, звичайно, змінилося і багато лікарів не радять вагітним ходити в сауну або лазню. Але їх звичайно, можна зрозуміти. Вони страхують себе від помилки, адже лазня це завжди сильне навантаження на організм.

У чому сходиться думка всіх лікарів, так це в тому, що відвідувати лазню на ранніх термінах не можна. Найбезпечніший другий триместр, а на пізніх термінах, так само як і на ранніх, відвідувати лазню або сауну не бажано. Якщо Ви завжди були завзятою банщицею або просто часто відвідували лазню або сауну і Ваш організм добре знайомий з таким навантаженням, то при розумному підході під час вагітності у Вас не повинно виникнути ніяких проблем. Якщо ж Ви плануєте свій перший похід в лазню під час вагітності, то краще всього утриматися. І звичайно, якщо є загроза або будь-які ускладнення, заходити в парну категорично забороняється!

Якщо Ви вагітні і вирішили, що Вам дуже нетерпиться погрітися у теплій парній, то потрібно з усіма пересторогами підійти до цього походу!

• Вагітним краще ходити в російську лазню, а не у фінську сауну, оскільки в лазні температура нижче і вологість вище, що сприяє швидкому потовиділенню і легше переноситься.
• Голова завжди повинна бути покрито , бажано спеціальним фетровим ковпаком.
• Вагітним не можна робити різкі контрасти температур: душ повинен бути кімнатної температури, в басейн з холодною водою стрибати не можна.
• Дуже важлива компанія, в якій майбутня мама йде в лазню, адже комфорт і розслаблення дуже важливі для гарного самопочуття та відпочинку.
• Перед відвідуванням лазні бажано скористатися бальзамами і гелями для інтимної гігієни. Їх нанесення підвищить місцевий імунітет слизових оболонок і убезпечить Вас від можливих інфекцій.
• Перед відвідуванням лазні обов'язково порадьтеся з лікарем.
• Завжди прислухайтеся до свого організму. Він завжди точно знає, що йому потрібно. Якщо інтуїція підказує, що не потрібно йти в парну - не йдіть . Якщо в парній Ви почнете хоч трішки відчувати нездужання - негайно виходьте!