Баня взимку – хороший спосіб зігрітися

Морозні зимові дні починаються вже в кінці листопада, коли пальто і парасольки змінюють шуби та об’ємні шапки. Цей період року для деяких людей просто нестерпний, – терпіти температуру нижче нуля вдається не кожному. Саме такі люди і шукають різні способи зігрітися. Одним з таких способів є лазня.

Відвідування лазні взимку

Російська лазня, фінська сауна, турецький хаммам, – різні види лазень відомі у всьому світі, і кожна з них має не тільки свої особливості, але і багатовікову історію. Кожен день бані відвідують тисячі людей, в холодну ж пору року їх кількість зростає в кілька разів. Зниження температури за вікном змушує організм уповільнювати обмінні процеси, людина стає млявою і втомленою, а вийшовши на вулицю, швидко замерзає. У пошуках нових джерел тепла люди купують обігрівачі і всіляко намагаються зберегти температуру тіла за допомогою теплих речей, але іноді хочеться чогось більшого. Саме в такі моменти, коли морози стоять не перший тиждень, варто почати відвідувати баню. Навіть один щотижневий похід в парилку зробить ваш організм набагато більш пристосованим до різкої зміни температури (яка відбувається при виході з будинку на вулицю). Завдяки високій температурі в парильні, температура тіла значно підвищується вже через п’ять-сім хвилин перебування в ній. Контрастні процедури в процесі відвідування лазні допомагають судинах стати еластичнішою, за рахунок чого в зимову пору року вони будуть краще утримувати тепло, не даючи вам замерзати.

Уроки прогрівання

Баня взимку – дійсно хороший спосіб зігрітися. Однак у цій справі є свої нюанси. Прийшовши в лазню, не поспішайте вирушати в парилку, – для початку посидьте у теплому приміщенні, дайте тілу звикнути до тепла після прогулянки по морозу. Потім відправляйтеся в теплий душ, обов’язково скористайтеся мочалкою і милом або гелем для душу. Ця процедура очистить шкіру і дозволить організму разом з потом виводити назовні забруднення, скупчилися всередині. Перший захід у парильню носить адаптаційний характер. Присядьте на нижню полицю, спокійно проведіть на ній чотири-шість хвилин, а потім вийдіть в передбанник. Ваше тіло прогріється і буде готове до наступного заходу, в який ви, власне, почнете саме паритися. Другий і третій захід можна поєднувати з різними процедурами: застосуванням віника з натуральних матеріалів, легким масажем, масками та іншими косметичними засобами для шкіри. Проводите в парильні не більше двадцяти хвилин, гарненько пропотейте, а потім відразу ж станьте під прохолодний душ або ж обітріться снігом з вулиці. Загартовані люди воліють повалятися в снігу, але непідготовлені ж після такої розваги точно підхоплять простуду. Контраст температур позитивно позначиться на стані судин, поліпшить кровообіг і загартує тіло, завдяки чому ви не тільки будете менше хворіти, але й легше станете переносити мінусову температуру за вікном.