Чи корисна сауна і лазня для схуднення?

Чи корисна сауна і лазня для схуднення?Як відомо, цілющі властивості лазні та сауни складно переоцінити. Що стосується схуднення, то відвідування цих місць якраз доведеться до речі. Щоб знизити вагу в короткі терміни, достатньо раз на тиждень відвідувати парну. Для тих же хто сумнівається в тому чи корисна сауна і лазня для схуднення, скажу, що за одне відвідування можна позбутися пари кілограмів зайвої ваги, але треба відзначити, що велику частину всієї маси становить рідина, продукуема потовими залозами. Після лазні дуже ефективний масаж усього тіла, він сприяє схудненню, коригує  фігуру. Так що користь велика! А тому зараз коротко про відмінності лазні від сауни.

Відмінність лазні від сауни

• Температурний режим в лазні значно нижче, ніж в сауні.
• Повітря в лазні вологе, в сауні - сухіше, тому висока температура переноситься набагато легше.
• У сауні є басейн, в лазні він не є необхідною складовою, проте може і бути присутнім.

І лазня і сауна, обидві хороші для схуднення, головне, не забувати їх відвідувати.

Вплив на процес схуднення

Як відомо, ефективне зниження ваги відбувається завдяки посиленому обміну речовин, тому саме цей процес і активізуються під час банних процедур. Так що можна придбати спеціальну рукавицю, зроблену з грубої тканини, нею дуже корисно масажувати все тіло, тим самим покращуючи кровообіг, і знімаючи ороговілі клітини шкіри. Розтирання треба проводити після парилки.

Перед парною необхідно обробити тіло сіллю або медом, це позитивно позначиться на шкірних покривах, вони стануть шовковистим на дотик.

Щоб процес схуднення йшов більш активно, в парилку треба заходити не один раз, а стільки, скільки витримає ваш організм, але без фанатизму. Перебувати там потрібно максимум десять хвилин, і виходити відпочивати. Так повторювати кілька разів, поки будуть сили.

Якщо метою є схуднення, тоді після парилки не потрібно обливатися холодною водою, а навпаки, варто укутатись в теплий рушник, так процес потовиділення буде продовжуватися, при цьому, краще прийняти горизонтальне положення і випити гаряченького чаю.

Про користь лазні

Ні для кого не секрет, що вона є одним з найефективніших способів очищення організму людини, від різних шлаків і токсинів. Гарячий пар сприяє очищенню шкіри від відмерлих клітин. Відбувається тепловий вплив на верхні дихальні шляхи, стимулюється секреція сальних і потових залоз.

Її вплив благотворно позначається і на серцево-судинній системі: поліпшується рух крові по артеріях і венах, усуваються застійні процеси в колах кровообігу, обмінні процеси в клітинах активізуються, тканини починають активніше поглинати кисень.

Банні процедури сприяють стимулюванню відновних функцій в периферичних нервах. Якщо застосувати похльоскування віником, обливання холодною водою після парилки, і масаж, то нервове напруження, як рукою зніме, і ви будете почувати себе бадьорими і відпочилим.

Особливо корисна лазня для тих людей, хто веде малоактивний спосіб життя. Так як під час її відвідин будуть активізуватися всі процеси в організмі, що позитивним чином позначиться на здоров'ї людини.

У початковій стадії, коли відбуватиметься розігрів організму, артеріальний тиск може підвищуватися, а потім, коли кровоносні судини розширяться, відбудеться зниження параметрів цього життєво важливого показника.

Контрастні водні процедури, якщо у вас здорове серце, допоможуть зняти спазм судин, відновлять циркуляцію крові, благотворно позначаться при порушеннях капілярного кровообігу.

Після відвідин парної відбувається зміцнення імунної системи організму, це особливо відчуватиметься, якщо взяти за правило, відвідувати її щотижня. Причому обов'язково потрібно паритися хорошим березовим чи дубовим віником.

Психологічний стан людини, також буде поліпшуватися, знімається стомлення, відновлюється життєва активність. Зійдуть нанівець всі проблеми і тривоги. Адже сама парилка до цього розташовує, щоб винести жар, часом, забуваєш про все.

До банного жару варто звикати поступово, не можна відразу надовго заходити в парилку, у всьому важлива помірність. Перед тим як в неї зайти, рекомендується злегка облити водою, заодно змити з себе пил, при цьому голову мочити не потрібно, так як це може сприяти її перегріву. Відповідно, потрібно запастися вовняною шапочкою, яких велика різноманітність в спеціалізованих магазинах.

Перед тим як зайти в парну, після того, як ви облись водою, потрібно насухо обсушити тіло рушником, інакше волога буде сприяти затримці потовиділення.
Коли ви відчуєте рясне потовиділення, найкраще прилягти на полицю, тоді по тілу буде рівномірно розподілятися тепло, і вам буде простіше винести банний жар.
Приблизно п'ять, десять хвилин треба перебувати в парній, після чого варто обполоснутися теплою водою, і відпочити, краще полежати.

Більшість людей воліють після відвідування парильні облитися холодною водою, обтертися снігом або зануритися в ополонку. У цьому випадку потрібно дотримуватися обережності, так як така методика протипоказана хворим, що страждають серцевою патологією. В іншому випадку, такий різкий перепад температури, у непідготовленої людини, може викликати порушення роботи серця, а з цим жартувати не можна, адже і лікарі можуть не відкачати. Тому загартовуючі процедури потрібно починати поступово і розширювати контраст температур дуже повільно.

І ще одна рекомендація. Відвідування лазні повинно відбуватися приблизно через дві, три години, після того, як була прийнята їжа. У стані алкогольного сп'яніння, краще туди не ходити - тиск підскочить, отримаєте опік, а то й захлинетесь в холодному басейні.

При хронічній відсутності часу візьміть за правило відвідувати сауну або лазню раз на тиждень, і це неодмінно позитивним чином позначиться на вашій фігурі!