Лазня і планування вагітності

Прихильниці відпочинку в лазні часто стикаються з питаннями – чи можливо відвідування лазні при плануванні вагітності. Чи є лазня певну небезпеку при зачатті. може позначатися на овуляції.

При плануванні вагітності необхідно пам’ятати – чекають дев’ять місяців вагітності і уважного ставлення до свого організму, дотримуючись рекомендацій лікаря. При такому підході підвищується впевненість у сприятливому протіканні вагітності. Безсумнівну користь забезпечать заняття в басейні. якщо немає протипоказань. Якщо говорити про бані, однозначної думки з цього питання так і не сформовано.

Деякі наполягають не просто на відсутності шкоди, але навіть на користь лазні під час вагітності. Оскільки лазня сприяє активізації процесів обміну, забезпечує очищення організму з виведенням шлаків. Але інші медики дотримуються кардинально протилежної точки зору – не рекомендують лазні під час вагітності. Якщо не враховувати ці заборони, то застерігають про неможливість зачати дитини найближчим часом. І під час вагітності, на їхню думку, від лазні краще відмовитися – зростає ризик ускладнень, патологій дитини або викидня .

Обидві сторони сходяться на думці про протипоказання лазні для жінок, в організмі яких виявлені гострі запальні процеси, що супроводжуються підвищенням температури. онкологія, епілепсія, гіпертонічна хвороба II і III стадії, ішемічна хвороба серця. Заборонені походи в лазню також після нещодавно проведених операцій і при бронхіальній астмі. ускладнення вагітності (передлежання тиску, загроза переривання. підвищений тиск ).

Якщо у пари виникають проблеми з зачаттям дитини, необхідно відмовитися від лазні. Таке переконання буде вірно для обох партнерів. Адже відомо, що висока температура негативно впливає на якість сперми. Найбільш комфортна температура для чоловічих яєчок складає 35 градусів.

Тому при тривалому знаходженні чоловіки в сауні або лазні можливо зниження активності сперматозоїдів. Навряд чи подібне явище буде позитивно позначатися на здатності зачаття дитини. Адже ослаблені сперматозоїди після еякуляції виявляються в жіночому організмі. Якщо жінка теж довго посидить в лазні, відбудеться перегрів і ослаблення її яйцеклітини. У результаті гинуть сперматозоїди. хоча зазвичай вони повинні зберігати свою життєздатність до запліднення яйцеклітини.

Справедливості заради варто відзначити, що гінекологія і акушерство припускають не тільки заборони, але також показання до походу в сауну або лазню. В тому числі, при певних хворобах матки, яєчників, клімаксі. Фактично, при певних захворюваннях, які стають перешкодою для зачаття, можливе призначення відвідування лазні. Але не потрібно зловживати походами в баню. Адже такий підхід можливий лише при узгодженні з лікарем.

Настійно рекомендують відмовитися від походів в лазню відразу після зачаття. Адже підвищення температури може призвести до переривання вагітності. Протягом першого триместру зберігається нестабільність, тому краще виключити такі дії для організму. При заплідненої яйцеклітини відвідування лазні можуть призвести до загрози викидня і певних патологій вагітності. При плануванні зачаття в будь-якому випадку необхідна консультація гінеколога. Він зможе відповісти на питання, що виникли призначить аналізи і повідомить про ступінь небезпеки походу в лазню у вашому індивідуальному випадку. Тому не варто забувати про консультації фахівця, щоб уникнути можливих наслідків.

Рекомендації для відвідування лазні при плануванні вагітності

Якщо все-таки ви вирішили, що походи в лазню ніяк не вплинуть на зачаття, все одно виконуйте нескладні правила:

В лазні обов’язково потрібно покривати голову шапочкою, фетровому капелюхом або простирадлом.

На ноги варто надягати гумові тапочки, встеляючи на полиці рушник.

У перервах по можливості вживайте велику кількість рідини (фруктові чаї, відвар шипшини тощо).

Не варто довго перебувати в лазні. Краще заходити частіше, але ненадовго.

Охолоджуйте організм після відвідування парної (підійде басейн або спеціальна бочка з холодною водою).

Відвідування сауни або лазні частіше разу в тиждень протипоказано. При підозрі на вагітність, краще обмежити своє перебування в «парильні».

Якщо не зіткнулися з проблемами при зачатті, лазня не буде впливати на бажання народити малюка. Але і зв’язувати тривалі безуспішні спроби завагітніти тільки з лазнею теж не потрібно. Вона може бути лише одним з факторів, а причина полягає в здоров’я одного з партнерів. Краще проконсультуватися з фахівцем, який зможе точно встановити причину, за якої ви не можете завагітніти. Може бути призначено проходження лікувального курсу або деякі зміни способу життя. А після вагітності і успішних пологів можна повернутися до свого захоплення, відвідуючи улюблену баню.