У бані митися, заново народитися

«Баня парить, баня править, баня все виправить». Почувши цю приказку, можна задатися питанням: «А що значить баня для людини?» Це різновид індивідуальної гігієни або в неї вкладено більш глибокий сенс людської душі? Баня – це особливість народу! У холодні зими це невід’ємна частина людини. Щоб оздоровитися і привести в порядок не тільки фізичну, а й внутрішню оболонку, людина поспішає в баню. Коли на вулиці мороз, а ти знаходишся в теплій, затишній бані, хіба це не здорово? Чим же це добре? Давайте розглянемо деякі нюанси:

1. «Жаркий пар будь-яку недугу зцілить». Найголовніше в бані це пар! Спірним питанням завжди залишалося, чи ходить людина в баню помитися чи попаритися. Пар омолоджує нас і зовні і зсередини. Через шкіру людини з організму виводиться рідина, солі, шлаки, радіонукліди, а пара тільки сприяє цьому. Збільшивши потовиділення, ми очищаємо свій організм від маси шкідливих речовин. Це просто незрівнянний і досить-таки приємний спосіб.

2. «Який день паришся, в той день не старієш». В даний час все більше людей говорять «ні» шкідливим звичкам. Прискорений темп життя, забруднене середовище, дають про себе знати. Народ прагне до чогось нового, більш правильного способу життя. При такому розкладі просто необхідно згадати про користь бані. Адже це і хороший стан тіла, і чудовий настрій на весь день. До того ж, багато хронічних захворювань можна «змити» з себе сходивши в баню!

3. «Баня всі гріхи змиє». Люди в баню ходить не тільки паритися, але і відпочивати душею, зустрічаючи приємних співрозмовників, забуваючи про свої проблеми. Різні масла з ароматизаторами, масаж, віники, чаї на травах створюють атмосферу невимушеності. Вся напруга людського буття залишається за дверима парної. Сходивши в баню хоча б один раз, людина прагне відвідати її знову і знову.

Адже баня – це скарб життя!