Приблизний "техмінімум безпеки" для перебування дітей у сауні

1.  У перші відвідування дитиною парної температуру в ній можна понизити до 80-90° С. При цьому теплові процедури повинні бути дуже короткими - за весь сеанс не більш трьох заходів у парну тривалістю приблизно 1,5-2 хвилини кожний (орієнтуйтеся на вік і стан здоров'я, але в кожному разі дітям не рекомендується проводити в парній більш 5 хвилин за один захід і більш 15 хвилин за весь 2- годинний сеанс). 

2. В парній дитині краще сидіти на нижній лавці, а не нагорі, в "самій спеці". Самі батьки можуть перебувати в сауні й подовше, а дитина в цей час має можливість під доглядом іншого дорослого поплавати в басейні, польопатися в гідромасажній ванні. 

3. Намагайтеся не допускати різкого охолодження дитини після виходу з парної. Обережніше з купанням, особливо якщо в дитяти є проблеми з простудами. У принципі лазнева купіль - не для малят, але якщо ви послідовний прихильник загартовування й не бачите нічого страшного в холодній воді - простежте, щоб температурний перепад не був занадто різким: нехай дитина спочатку прийме теплий душ, потім більш холодний, і тільки після цього поринає в басейн. 

4. У сауні ми так розслаблюємося, що часом зовсім забуваємо про час, тому подбайте про те, щоб у сауні з вами був годинник (хоча б пісковий). Коли час, відведений на процедуру, мине, відразу ж виводьте малечу з парної, навіть якщо він просить "посидіти ще". 

5, Не залишайте дітей без догляду не тільки в самій сауні, але й біля басейну. Незалежно від того, чи йдете ви в сауну тільки своєю родиною або з компанією, слід заздалегідь домовитися про черговість і вияснити, хто з вас і в який час буде відігравати роль няньки, поки інші ніжаться е парний. 

6. Якщо ж сауна влаштована у квартирі або будинку, а діти залишаються одні, то вони в жодному разі не повинні користуватися нею самостійно. Якщо нікого з дорослих немає в будинку, сауна повинна бути або надійно закрита на ключ (завбачливо захований подалі), або виключена таким чином, щоб діти не змогли включити її під час відсутності старших. 

У багатьох країнах саме сауну використовують для профілактики й лікування ряду дитячих захворювань, насамперед органів дихання, а також при ревматичних і шкірних захворюваннях. Особливо хороший вплив виявляє ароматерапія. Це не тільки своєрідна панацея від хронічних застуд, але й ефективний покращувач настрою. Дитині, також як і дорослому, дуже подобається лежати на теплій лаві й з насолодою вдихати цілюще повітря, просочений сосною, лавандою, кипарисом, ялівцем або абрикосом... 

За даними досліджень, діти, що регулярно відвідують сауну, хворіють на 81% рідше, чим їх однолітки, не привчені до парної, та й психіка їх більш стійка. У підлітковому віці вони менш піддаються депресії, неврозам, вегетосудинним розладам. Медики й психологи зв'язують це з релаксаційним, тобто заспокійливим впливом сауни, що допомагають позбутися напруги й агресії.