Піт і потовиділення

Головне завдання парильника в бані будь-якого типу – добре пропотіти. Жар парилки, обпалює в перші секунди, починає здаватися м’яким і розслаблюючим в міру того, як людина пітніє. Коли піт тече струмками, у парильника створюється відчуття «витікає» з тіла накопиченої втоми. Ніякі фізичні вправи, ніякі потогінні препарати не здатні викликати настільки рясне потовиділення. Яким же чином це відбувається?

Потові залози людини, що виробляють і виділяють піт, беруть участь у терморегуляції, зумовлюють специфічний (видовий та індивідуальний) запах тіла.Кількість активних потових залоз; людини величезна – в середньому 100 на 1 см2. Вони бувають двох видів-Еккринні (мерокринні) і апокринні – і розрізняються своєю; будовою, а головне – по функціях.

Еккринні потові залози розташовані в шкірі майже повсюдно. Найбільше їх в шкірі долонь і підошов (понад 400 на 1 см2), а також лоба (близько 300 на 1 см2). У дітей їх щільність через меншу площу поверхні шкіри в кілька разів більше, ніж у дорослих. Роздратування еккринних потових залоз здійснюється волокнами симпатичної нервової системи внаслідок реакції на зміну температури.

Потові апокринні залози, розташовані в пахвових западинах і в паху, реагують лише на емоційне збудження.