Беремо в баню трав’яний чай

Баня, мабуть, є ідеальним місцем для того, щоб випробувати на собі лікувальні властивості трав. Що може бути краще, вийшовши з жаркої парильні, випити смачного, духмяного чаю? Особливо, якщо цей чай настояний на цілющих травах. Трави можна використовувати у зборах, а можна насолоджуватися ароматом, смаком і цілющими властивостями однієї з них. Ідеальною травою для банного чаю є суниця лісова. Особливо добре змішати листя і плоди цієї дивовижною трави, запарити їх крутим окропом і дати настоятися протягом години. Суниці використовують як сечогінний засіб, а також для лікування захворювань нирок, сечового міхура, каменях і піску в нирках, атеросклерозі. Необхідно відзначити, що чай з суничного листя більш приємний на смак, якщо листя зривати наприкінці літа – восени.

Чудовий чай виходить з материнки звичайної. Необхідно відразу обмовитися, що материнка в будь-якому вигляді протипоказана вагітним жінкам. А для всіх інших ароматний напій з цієї трави стане ідеальним супроводом банної процедури. Це чудовий заспокійливий засіб. Крім того, материнка споконвіку широко використовується при простудних захворюваннях. Материнку застосовують при неврозах, безсонні, і як засіб для регулювання менструацій при їх затримці. Малина – ще один чудовий засіб для приготування банного чаю. Малина як лікарський засіб використовувалася ще в стародавні часи. Заварені як чай сушені плоди вживалися як потогінний, і жарознижуючий засіб. Квіти, листя і плоди цієї прекрасної ягоди часто використовуються як проти склеротичний засіб при гіпертонічній хворобі, і атеросклерозі. Дуже добре використовувати напій з плодів малини з липовим цвітом. Чудовий оздоровчий ефект дає застосування плодів малини з травою материнки звичайної.

Відмінний чай заварених з гілочок і плодів смородини, чебрецю, м’яти, меліси звичайної. Всі ці трави сприяють очищенню нашого організму за рахунок їх вираженої потогінної дії. Крім того, вони доставляють у наш організм величезну кількість вітамінів, мікроелементів, і інших цілющих речовин. І їх лікувальна дія посилюється особливими умовами російської бані.