Чим Відрізняється Баня Від Сауни

Баня і сауна – це приємні і корисні процедури, які допомагають очистити організм від накопичених токсинів, особливо в зимовий період, а також дозволяють розслабитися й відпочити від турбот.

Баня і сауна – це дві абсолютно різні речі, і дані відмінності слід взяти до уваги при виборі процедури, яка найкраще підходить для ваших потреб, незалежно від детоксикації, очищення і розслаблення. Чим відрізняється баня від сауни? Баня на дровах являє собою приміщення з вологістю 100%, яка утворює пару різних температур залежно від висоти: від 20/25 °C на рівні підлоги до 40/50 °C на верхніх полицях. У сауні ми стикаємося з набагато більш високими температурами, але повітря сухе, без пари.

Баня

Баня особливо підходить для очищення дихальних шляхів і очищення шкіри. Багато салонів пропонують процедури в поєднанні з хромотерапією й ароматерапією з ефірними маслами. Єдиний недолік – баня не призначена для тих, хто страждає від серцево-судинних захворювань.

При відвідуванні бані потрібно слідувати деяким простим правилам. Максимальна тривалість процедури становить 20 хвилин, після цього бажано прийняти прохолодний душ або навіть полежати у ванні з холодною водою, яка зазвичай розташована поруч з банею. Після виходу, слід відпочити на зручному ліжку протягом 20 хвилин і поповнити втрату рідини за допомогою соків, чаю і води.

Сауна

Сауна сприяє виведенню всіх токсинів і шлаків з шкіри, а також покращує кровообіг і лімфатичну циркуляцію. Позбавляє від безсоння і зміцнює імунітет.

У сауні температура становить близько 80 градусів, перш ніж почати, ви повинні прийняти душ, щоб відкрити пори. Перед відвідуванням сауни не рекомендується їсти або, принаймні, дозволено споживати дуже легкі закуски. В кінці процедури слід пити багато рідини, але уникати алкоголю.

Для досягнення найкращих результатів рекомендується зробити другий сеанс. Між першим і другим відвідуванням сауни слід прийняти освіжаючий душ і відпочити протягом 10 хвилин. В кінці другого сеансу сауни можна використовувати зволожуючі креми, щоб зробити вашу шкіру більш гладкою і пружною.

Після того як ми розібралися, чим відрізняється баня від сауни, давайте поговоримо про спільні риси цих процедур. І сауна, і баня дають загальне відчуття гарного самопочуття і фізичного і психічного спокою. Ці процедури також благотворно впливають на серце, кровообіг та дихальну систему. Відвідування бань і саун не рекомендуються тим, хто страждає гіпертонією або мають інші захворювання, при яких лікарі радять утриматися від впливу високих температур.